517-568-259 , 507-479-455 hydrografikaefekt@onet.pl

Opis procesu

Przed przystąpieniem do procesu hydrografiki elementy należy odpowiednio przygotować. Zakres prac potrzebny do przygotowania elementów jest zależny od materiałów, na których proces ma zostać wykonany oraz od stopnia ewentualnego uszkodzenia elementów, które należy usunąć np. uszkodzenia felg, pęknięte tworzywa itp. W przypadku nanoszenia wzorów na urządzenia elektroniczne np. obudowy laptopów, konsol, padów i innych należy wymontować elementy narażone na działanie wody.

Proces polega na zanurzaniu wcześniej przygotowanego przedmiotu w specjalnie zaprojektowanej wannie wyposażonej w grzałki, które utrzymują odpowiednią temperaturę wody oraz filtry dbające o utrzymanie czystości w zbiorniku.

Na lustrze wody układa się wybrany wzór folii, która zostaje spryskana aktywatorem za pomocą pistoletu lakierniczego. W odpowiednim momencie pokrywany przedmiot zostaje zanurzony w wannie. W dalszej kolejności przedmiot wędruje do myjki, która zmywa śliski żel oraz nadmiar folii. W ostatnim etapie pokrywamy przygotowany przedmiot odpowiednim lakierem bezbarwnym i możemy spolerować powierzchnię w celu nadania większego połysku. Na życzenie możliwe jest także wykończenie przedmiotu lakierem matowym lub półmatowym.

Share This